Międzynarodowy Dzień Mastocytozy i Chorób Komórek Tucznych 20 października 2019

Połączmy siły, aby zmienić przyszłość !

Dzień mastocytozy i chorób komórek tucznych ma na celu szerzenie wiedzy o grupie chorób związanych z nieprawidłową pracą mastocytów czyli komórek tucznych. Ma on również na celu zwiększenie świadomości w zakresie potrzeby dokładniejszej diagnostyki, lepszych metod leczenia, dalszych inwestycji w badania. To dzień, który ukazuje nadzieje pacjentów na całym świecie w walce o ich lepszą przyszłość.

https://mastocytosis-mcas.org/awareness-day/

Dzień ten  jest wynikiem wspólnej decyzji oraz współpracy 24 stowarzyszeń i grup wsparcia z całego świata. Pierwszy z nich został upamiętniony w 2018 roku. Jest to jeden dzień w roku, w którym należy zwrócić szczególną uwagę na te rzadkie choroby. Dzień, który łączy organizacje i stowarzyszenia, aby podkreślić wpływ chorób na życie pacjentów oraz znaczenie badań i edukacji w akceptacji różnorodności.

 

Razem możemy coś zmienić!

Współpracując ze społecznością medyczną, naszym celem jest stworzenie ZMIANY:

ZMIANA poprzez badania  😀

ZMIANA poprzez ulepszone zabiegi  😀

ZMIANA poprzez edukację  😀

ZMIANA poprzez zrozumienie  😀

 

Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się i wspierania nas w obchodach tego dnia !

Możesz zaangażować się na wiele sposobów:

Zmień swoje zdjęcie profilowe na Facebooku !

Przejdź do  https://www.facebook.com/profilepicframes.

Wyszukaj „Światowy dzień mastocytozy i chorób komórek tucznych” lub „Mastocytoza 20 październik”. Wybierz ramkę i dostosuj w razie potrzeby. Kliknij „Użyj jako zdjęcie profilowe”.

Podziel się swoją historią z rodziną i przyjaciółmi !

Często rodzina i przyjaciele nie są pewni w jaki sposób nas wesprzeć. Możemy im pomóc, dzieląc się informacjami na temat tej skomplikowanej choroby, wyjaśniając im w jaki sposób choroba na nas wpływa i pokazując im w jaki sposób mogą nas wspierać.

W ten dzień świadomości zachęcamy do podzielenia się swoją historią na własnym profilu na Facebooku. Możesz być zaskoczony pozytywnymi komentarzami, pytaniami i wsparciem, które otrzymujesz, dzieląc się swoim życiem z rzadką chorobą.

Odwiedź naszą stronę !

Dołącz do naszej grupy na Facebook lub odwiedzaj naszą stronę www.mastocytoza.pl, aby być informowanym o działaniach Stowarzyszenia Chorych na Mastocytozę.

 

Dodaj komentarz