Międzynarodowy Dzień Mastocytozy i Chorób Komórek Tucznych

20 października
jest pierwszym w historii Międzynarodowym Dniem Mastocytozy i
Chorób Komórek Tucznych


Jesteśmy bardzo szczęśliwi i podekscytowani, że możemy brać udział w organizacji tego szczególnego dla nas wszystkich dnia oraz w tworzeniu nowej, międzynarodowej strony internetowej.

http://mastocytosis-mcas.org

Naszym celem jest aby strona internetowa połączyła naukowców, lekarzy i pacjentów z całego świata, tak abyśmy wszyscy mogli podzielić się swoimi kontaktami grup wsparcia i informacjami o leczeniu.

W programie tym uczestniczą 23 grupy i stowarzyszenia z całego świata, a inne mogą do nas dołączyć w każdej chwili. Każda grupa może uruchomić swoją własną zakładkę, w swoim własnym języku, oferując pacjentom i lekarzom informacje na temat chorób komórek tucznych, kontaktów grup wsparcia i ośrodków leczenia w swojej okolicy.

 

„Połączmy się aby zmienić przyszłość – naszą przyszłość”

Hasło to powstało w efekcie naszego dążenia do celu, jakim jest łączenie ludzi z całego świata, naukowców, lekarzy oraz chorych i ich rodzin.
Nasze nowe logo zostało celowo wykonane tak, aby zawierało zarówno nazwę „mastocytoza”, jak i „choroby komórek tucznych” w tym samym rozmiarze czcionki, dla równej reprezentacji wszystkich chorób związanych z mastocytami. Nasze logo przedstawia komórkę tuczną w trakcie degranulacji. Kolor fioletowy został wybrany, gdyż używany jest podczas wybarwiania mastocytów w badaniach laboratoryjnych .

Wstążka ma kropki reprezentujące plamki czy też kropki, które wielu z nas ma na swojej skórze.

Świętujmy okazję do wspólnej pracy nad zdrowszą przyszłością dla nas wszystkich!

Dodaj komentarz